Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

22 sierpnia 2019

Dowiedz się, gdzie kupić hakowce

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się wysoką trwałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Dlaczego należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]