Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

1 lutego 2019

Zobacz, gdzie kupić listwy drewniane

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]