Lubisz czytać? Znajdź sklep z książkami online, by kupować je taniej

15 listopada 2022

Wszystko o dystrybutorze książek znajdziesz tu.

Czytanie książek upiększa życie i jest znakomitą metodą na to, by chociaż na kilka minut odciąć się od codziennych problemów. Mimo rozpowszechnienia się w poprzednim wieku solidnej konkurencji jakimi są internet, telewizja oraz kino, książki długo jeszcze będą ważnym elementem naszego życia, ponieważ również współcześnie rodzice z reguły dbają o to, aby ich pociechy miały z nimi kontakt.

Czy współcześnie warto jeszcze czytać książki?

W minionych latach książki nie są najtańszą rozrywką, zwłaszcza z tego powodu, że po pandemii z 2020 r. cena papieru znacznie się podniosła. Lecz nie oznacza to, iż warto przestać kupować papierowe książki, całkowicie porzucić czytanie i szukać rozrywki wyłącznie na platformach streamingowych. Ciężko wypunktować wszelkie pożytki jakie daje regularne oddawanie się lekturze. Czytanie przed snem pomaga szybciej się odprężyć i umożliwia oczom wytchnienie od szkodliwego wpływu światła niebieskiego wydzielanego przez wszechobecne ekrany tabletów, telewizorów oraz telefonów. Zapewnia to mocniejszy sen, co przekłada się na po prostu lepsze zdrowie. Regularne czytanie książek to też skuteczny sposób na poszerzanie słownictwa, a zatem i lepsze radzenie sobie w komunikacji z innymi ludźmi w bezpośredniej rozmowie oraz pisemnie. Książki poszerzają także horyzonty, bo umożliwiają poznanie poglądów oraz widzenie świata ludzi z innych kręgów politycznych, kulturowych czy religijnych.

Internetowe hurtownie książek i księgarnie – w nich kupisz publikacje mniej znanych pisarzy

Niełatwo jest obecnie kupić książki w tradycyjnym sklepie. Drobne rodzinne księgarnie upadają z uwagi na wysokie koszty prowadzenia działalności. Natomiast markety w swojej ofercie mają jedynie dzieła wziętych pisarzy, bowiem jest to produkt, który bez trudu się sprzeda. Entuzjastom niszowych lektur, nieprzerwanie poszukującym nowości i czerpiącym radość z czytania publikacji początkujących autorów, pozostaje zamawianie w internetowych księgarniach, nierzadko działających także w obszarze dystrybucji. Nabycie książek online jest niezwykle szybkie i na ogół o wiele tańsze. Księgarnie online częstokroć oferują kilkunastoprocentowe rabaty (nawet na nowe publikacje), mają w ofercie powieści z mało znanych domów wydawniczych i dość często przy zakupach powyżej pewnej kwoty świadczą nieodpłatną wysyłkę.

Nasz adres:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa