Maski do włosów – regenerują i odżywiają

12 sierpnia 2019

Chcesz nabyć maski nawilżające do włosów? Koniecznie odwiedź tę stronę

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo szkodliwe może okazać się zasypianie z mokrymi włosami, stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, farbowanie czy też użycie niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. Często jednak ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Maski do włosów a odżywki – różnice

Maski nawilżające do włosów odbudowują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, trzeba je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, rekomenduje się korzystać z nich raz w tygodniu.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, poszczególne składniki mogą być skompilowane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, keratyna, jak również różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]