Materiały do drukarek 3D – poznaj ofertę dystrybutora

10 grudnia 2019

Zobacz, gdzie zamówić materiały do druku 3D

CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały do drukarek 3D grupuje się na następujące rodzaje:
– SLS – spiekany selektywnie proszek poliamidowy,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnorodnych własnościach, utwardzane promieniem lasera,
– PolyJet – ciekłe żywice fotopolimerowe, utwardzane za pomocą światła UV,
– FDM – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z niedrogich termoplastów oraz przemysłowe FDM stosowane do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów.

Filament do drukarki 3D – wielozadaniowy termoplast w rozsądnej cenie

Filament to materiał stosowany w drukarkach 3D działających w technologii FDM. Ten materiał oraz technika druku są stosowane do błyskawicznego prototypowania z łatwych do modelowania termoplastów, jak również do testowania funkcjonalnego oraz seryjnej produkcji. Które filamenty są przeważnie używane w drukarkach 3D? Z reguły sięga się po łatwe w obróbce PLA (poliestry alifatyczne), materiały inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) bądź wyróżniające się specyficznymi własnościami (np. ognioodpornością). Technologia druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom uzyskanym za pośrednictwem pozostałych rozpowszechnionych metod: wtrysku czy termoformowania. Nadrzędne atuty filamentów to proekologiczny proces ich wytwarzania (nietoksyczny a przy tym czysty, dlatego wykonane z jego pomocą prototypy mogą być stosowane m.in. w biurach), ogromna dostępność, jak również przystępna cena idąca w parze z wysoką jakością wydruku.
W asortymencie CadXpert w technologii FDM znajdują się materiały:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Inne materiały do drukarek 3D – wykorzystanie żywic fotopolimerowych

Pomijając filamenty, w ofercie firmy CadXpert znajdują się też pozostałe materiały do druku 3D. Te przeznaczone do technologii Polyjet to między innymi:
– medyczne,
– transparentne,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uważana za niezmiernie dokładną i kompleksową technologię drukowania w 3D. Ciekłe żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie za pomocą światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich właściwości korzysta się z nich przede wszystkim do sporządzania prototypów inżynieryjnych, koncepcyjnych, odwzorowujących wyrób końcowy czy anatomicznych. Z tych żywic wytwarzane są też opakowania, pojemniki i inne artykuły użytkowe.
Natomiast w technologii SLA (inaczej w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe,
– dentystyczne.
Jakie przeznaczenie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana wiązką lasera? Nadzwyczaj szerokie. Przede wszystkim stosujemy ją w branży medycznej oraz przemyśle do trójwymiarowego druku prototypów i modeli koncepcyjnych, jak również wszelkich przedmiotów, w których chcemy uzyskać efekt wygładzonej powierzchni.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]