Mocne strony rolet podgumowanych

12 lutego 2019

W najupalniejsze miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie upajaj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, idealnym do odpoczynku. Ten model rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Zalety rolety podgumowanej

Główną zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie grzeje. Szczególnie latem utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzacji, to kup taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też w mocno nasłonecznionych pokojach. Nie ma przeciwwskazań, by były dekoracją Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana zwykle występuje w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do słonecznego albo mocno przeszklonego wnętrza, to ten model spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet czy sypialna, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do pozostałych elementów wnętrza lub zdecyduj się na barwę w absolutnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.