Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

24 grudnia 2018

Jeśli potrzebujesz środków do dezynfekcji, odwiedź ten adres

Aż pięć milionów bakterii może znajdować się na każdym cm2 skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy, które wywołują poważne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z mleka, jajek czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]