Namiot magazynowy – alternatywa dla murowanych hal

26 sierpnia 2019

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – jakie ma wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.