Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

25 września 2022

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Europie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne są ładne i bez trudu można je dopasować do wystroju wnętrza, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im regularne kształty, m.in. kuli lub piramidy.

Lampa solna – z jej pomocą szybciej się uspokoisz

Mnóstwo ludzi sądzi, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te produkowane przez wszechobecna elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajający i łagodny, dlatego zaleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres lub bezsenność, bowiem dzięki nim można łatwiej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli stosuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]