Poznaj różne rodzaje kontenerów

28 sierpnia 2019

Więcej informacji o kontenery produkcja uzyskasz tu

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy drzwi i okien, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również gruz, złom – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]