Rodzaje namiotów weselnych – na jaki się zdecydować

12 marca 2019

Śluby na amerykańską modłę stają się coraz bardziej popularne, dziwi więc, że młode pary chętnie wynajmują namioty weselne, które spełnią ich oczekiwania. Organizujesz ślub w plenerze i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Przeczytaj nasze wskazówki!

Namiot weselny a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu powoduje, że na rynku można znaleźć bardzo wiele namiotów weselnych, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb młodej pary. W sprzedaży można spotkać zarówno namioty ślubne stworzone z myślą o kameralnych imprezach, jak i modele, które pozwolą na zorganizowanie wesela dla dużej liczby gości. Organizujesz niewielkie przyjęcie w ogrodzie, a może bardziej luksusową uroczystość? Jeżeli masz większe potrzeby, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez problemu pomieścisz wszystkich zaproszonych.

Namiot ślubny – dwuspadowy czy typu gwiazda?

Pojemność namiotu to oczywiście nie jedyny element, który należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Niezwykle istotny jest również rodzaj konstrukcji. Do najczęściej spotykanych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Turek, Stretch, Gwiazda, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem dwuspadowym lub spiczastym, jak również hale z plexi.

Namiot ślubny – zadbaj o wygodę zaproszonych

Istotna jest również solidna budowa namiotu – najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny wygodę zapewnią wodoszczelne poszycia, które osłonią też przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.