Samochody Renault – które części zamienne kupujemy najczęściej?

16 lutego 2020

Zobacz, gdzie kupić części zamienne Renault

Samochody Renault wciąż cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Tylko w 2014 roku stanowiły one 14% wszystkich pojazdów osobowych sprowadzanych z zagranicy. Klienci doceniają przeróżne ich modele – zarówno rodzinne minivany, takie jak Renault Scenic, a także kompaktowe Renault Megane z silnikiem benzynowym. Statystyki pokazują, iż w 2014 roku Polacy nabyli ponad trzy i pół tysiąca pojazdów Megane oraz pięć tysięcy modeli Scenic. Megane jest popularny z uwagi na ekonomiczny silnik, a Scenic – na ogólnodostępne części do Renault. Znacznym popytem cieszyło się także Renault Clio – we wskazanym roku kupiono prawie 2,8 tyś sztuk niniejszego modelu.

Części zamienne Renault – które najczęściej się psują?

Masz już wyśniony auto i chcesz jak najporządniej zadbać o swoje Renault? Części zamienne do rozmaitych modeli owego producent są sprzedawane w odpowiednio wyposażonych sklepach online. Można w nich odnaleźć elementy nadwozia, układu chłodzenia, silnika i podwozia, jak i wiele innych. Z recenzji użytkowników wynika, iż najczęściej psującą się częścią Renault jest tylna belka skrętna – na uszkodzenia tego podzespołu narzekają posiadacze Clio. Kłopoty podobnej natury mają Ci, którzy kupili Renault Megane, jednakże w tym wypadku szwankują także zabezpieczenia antykorozyjne.

Zamów oryginalne części Renault

Regularne przeglądy techniczne i wymiana najszybciej niszczących się części eksploatacyjnych są gwarancją wieloletniego użytkowania samochodu tej francuskiej marki. Dostępne w sprzedaży części są dedykowane zarówno dla profesjonalnych warsztatów, jak i osób prywatnych, które chcą samodzielnie wymienić niesprawne podzespoły.

Nasz adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]