Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

24 grudnia 2023

Projektując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Zwykle decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w europejskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji mieszkańców. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek równie dobrze będą wyglądać na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość zapewne przyjrzała się im na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA czy w Nowej Zelandii.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem ograniczać kumulowanie się ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd, przez co podwyższają wartość domu. Należy też zaakcentować, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy łańcuszków, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych psów i kotów, które zerwać zwisające sznurki, uznają zapewne za spory plus.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]