Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

21 października 2020

Zajrzyj tu jeżeli szukasz inspiracji odnośnie shuttersów w sypialni

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z wystrojem domów w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne przeznaczenie

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, że pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu należy zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć serial, lub jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę pokoju, która ma wszak ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Prócz tego okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niezmiernie łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]