Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

22 lutego 2019

Jeśli chcesz zamówić środki dezynfekujące, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/yc3ov5d9

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków antyseptycznych najczęściej znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również sporo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]