Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

24 sierpnia 2020

Więcej o ofercie Cafessima

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Obecnie do większości modnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]