Sól himalajska – właściwości oraz zastosowanie

26 lutego 2024

Zamów himalajską sól.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednakże, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się pięknym różowym kolorem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To właśnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz kolor.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, że jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]