Srebrna biżuteria – stylowa i bezpieczna

9 stycznia 2019

Dowiedz się więcej o biżuterii srebrnej

Jest z człowiekiem od tysiącleci i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych projektów, w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest swoistą ozdobą ciała i umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie często zakładają panie i panowie, maluchy i dorośli, ludzie z różnych klas społecznych. Bez względu na to, które projekty lubimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z podobnych materiałów – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej kilka dziesięcioleci?

Czemu powinieneś kupić srebrną biżuterię?

Głównym atutem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno to, że jej stosowanie daje szansę uniknąć różnych schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć też o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi cenami.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro posłuży sporo czasu, jednak należy odpowiednio je konserwować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – nietrudno ją zarysować albo zmatowieć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być myta w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w szkatułce z miękką wyściółką – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]