Środki do mycia elewacji – czyści nawet chropowate powierzchnie

10 marca 2020

Więcej o środkach do mycia elewacji

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków bardzo przybrał na sile. Najczęściej mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek często hasła te zawierają treści obcesowe lub rasistowskie. Nic więc dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków robią wszystko, aby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak pochłania sporo pracy i jest dosyć kosztowne. Inną opcją jest wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie preparatu do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże środków opiera się na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają komponenty popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich specyficzna kompozycja powoduje, że środki tego typu umożliwiają mycie nawet bardzo chropowatych powierzchni. Dobre preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka bądź szerokiego pędzla. Po około 60 minutach preparat trzeba spłukać wodą lub usunąć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji winny być na wyposażeniu wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to głównie elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Małe opakowanie środka przyda się także właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepików. Nabycie środka do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]