Wisiorki srebrne – duży wybór

31 sierpnia 2018

Wisiorki srebrne znajdziesz na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią czy wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.