Wyposażenie zakładów przemysłowych – wyroby ze stali nierdzewnej

6 października 2019

Stal nierdzewna posiada sporo wartościowych cech powodujących, iż jest szeroko stosowana. Jej najistotniejszy atut to z całą pewnością niepodatność na korozję, która nie tylko zapewnia solidność wykonanych z niej sprzętów, ale także pozwala na ich styczność z płynami oraz zawilgotniałymi materiałami. Prócz tego stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, że nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a spis jego zalet dopełnia równa powierzchnia zapobiegająca rozwojowi drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Bezpieczeństwo mikrobiologiczne i Równowaga chemiczna sprawiają, że stal nierdzewna to świetny budulec dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są na co dzień używane przez fabryki przetwórstwa, które korzystają z nich w procesie produkcji, a następnie magazynowania artykułów spożywczych. W browarach i piekarniach wyroby ze stali nierdzewnej używa się w charakterze zbiorników fermentacyjnych. Materiał ten jest również stosowany na co dzień w przemyśle kosmetycznym i przez przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i dystrybucją paliw, rozpuszczalników i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – elegancka elegancka estetyka w mieszkaniu

Odporność na złe warunki pogodowe (kwaśne opady, niskie i wysokie temperatury oraz wilgoć) sprawia, iż wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale zdadzą egzamin w warunkach zewnętrznych (na przykład jako elementy balkonowe), a także na basenach (jako poręcze i drabinki). Z uwagi na atrakcyjną estetykę, równie dobrze sprawdzają się także wewnątrz obiektów budowlanych – między innymi na klatkach schodowych. Poza tym jałowość stali nierdzewnej pozwala na stosowanie jej w gabinetach lekarskich oraz przychodniach.