Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

31 sierpnia 2018

Jeśli chcesz nabyć kosmetyki ekologiczne, skieruj się tu

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

W wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. macadamia, arganowy czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]