Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

23 grudnia 2023

Dowiedz się, gdzie kupić blachodachówkę, wejdź na www.regamet.pl.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę wytrzymałe.

Blachy na dach – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakiernicze są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Aby jednak cieszyć się tymi atutami, blachę dachową warto nabywać w przetestowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08