Zalety rolet dzień i noc

2 stycznia 2019

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to również fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.