Zastosowanie rolet ściennych

24 lutego 2019

Marzysz o roletach w swoich wnętrzach, jednak wydaje się to niemożliwe, gdyż nie da się ich umocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób w Twojej sytuacji wynaleziono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie lub suficie. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest wariant wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza pewną ilość promieni słonecznych do pomieszczenia, a jednocześnie chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą takich rolet jest łatwa instalacja na ścianie albo suficie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wywiercenia dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą między roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej chroni przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej oddalone od szyby niż rolety okienne, w związku z czym najlepiej montować je w pokojach, do których powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień noc. Tutaj poziom przepuszczania światła zależy od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, sprawia, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych pomieszczeniach. Rolety dzień noc występują w wariancie ściennym i okiennym. W zależności od potrzeb czy typu okna można wykorzystać którąś z tych rolet. Roletyścienne dzień noc polecamy w szczególności do niestandardowych ram okiennych, z kilkoma kwaterami.