Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

18 grudnia 2020

Zajrzyj tutaj po więcej informacji o shutters okiennice.

Projektując wystrój domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. W większości wypadków wybiera się standardowe aranżacje, czyli firanki i zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od fantazji domowników. Wytwarza się je z PCV, drewna, jak również z płyt MDF. Okiennice ozdobne shutters montuje się przeważnie na oknach, aczkolwiek doskonale sprawdzą się również na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w w Europie domach widuje się wciąż okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno widział je w telewizji czy w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w RPA czy w Australii.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają wnętrzom nader atrakcyjny wygląd

Prócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie się prezentują, mają one także praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nader luksusowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości posesji. Wypada dodatkowo podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci czy właściciele psotliwych zwierzaków, które mogłyby wplątać się sterczące sznurki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]