Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

18 grudnia 2018

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także halę basenową albo ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich dodatków jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]