Elementy budowlane – dźwigary

20 listopada 2021

Zobacz, gdzie kupić dźwigar.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są też potrzebne przy budowie sufitów – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niewykonalne. Dzięki dźwigarom strop nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Z tej przyczyny jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Muszą one być starannie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha czy sosna. Niesłychanie istotne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed niekorzystnym działaniem wody, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie zajmują się budową piętrowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Natomiast przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]