Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

14 października 2018

Nie zwlekaj! Wybierz bezkonkurencyjną ofertę! Wynajem szalunków w najlepszej cenie.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz można zaobserwować też wersje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na duże koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się też troska o kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się warto natomiast wejść do sieci i sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]