Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

10 kwietnia 2019

Najistotniejszą przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może zostać zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych nieprzyjemnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – szkodliwe pozycjonowanie

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie przesadnej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją adresu w przeglądarce i przez to przekraczają zasady rzetelnego pozycjonowania ustalone przez firmę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów sponsorowanych naszpikowanych licznymi frazami. Szerzy się także zjawisko wymiany linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Jeśli nierzetelne praktyki zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się nagłym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 40 stron.

Jak wykluczyć problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że gdy na stronę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o przywrócenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie gwarantuje pełnego powodzenia. Wyślijmy zapytanie do specjalistycznej agencji SEO, jeśli chcemy zwiększyć szansę pozbycia się problematycznych filtrów. Profesjonaliści momentalnie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie doświadczonym firmom.