Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

21 marca 2022

Szukasz fajnych miejsc w Małopolsce? Koniecznie sprawdź visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w setkach wiadomości o bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

By zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają Centra Informacji Turystycznej, kempingi, pensjonaty i hotele, a także muzea i zabytki położone w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Ponadto dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi trasy rowerowe, urok regionalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o ciekawych miejscach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego