Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

23 maja 2021

Jeśli potrzebujesz sztabki złota, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie pieniędzy na koncie bądź przetrzymywanie ich na lokacie nie jest obecnie tak zyskowne jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają sprawiły, iż Polacy szukają metod, które pomogą ich oszczędnościom przynosić w przyszłości dodatkowy dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Złote sztabki – czemu popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?

Od razu wypada dobitnie zaznaczyć, iż lokata środków w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół opiera się większym i mniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność gospodarcza oraz polityczna nieraz zwiększa jego cenę. Oczywiście, można odnotować wahania w jego wartości, jednak studiując jej historyczny wykres natychmiast daje się zauważyć, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu pozostaje praktycznie bez zmian. Niegdyś był on środkiem płatniczym, w tej chwili jest wykorzystywany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że wydobycie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu zastosowanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV czy też radia CB) jest częstokroć nierentowny, stąd zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego kupno?

Słuchając o inwestycji finansów w sztabki złota gros osób błyskawicznie pomyśli, iż to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednakże sztabki złota są wytwarzane w rozmaitych rozmiarach, toteż zasadniczo każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie malutkie sztabki są również doskonałe jako prezent. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający większe fundusze chętnie zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, jak również 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto dużo taniej. Po drugie, nie można podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Wobec tego wskazane jest kupować złoto w sztabkach o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na drobne kawałki o wadze 1 g.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]