Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

11 września 2021

Przejrzyj online kantor.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie wciąż funkcjonują sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednak w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet to mniejszy spread

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Kolejnym i niesłychanie znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka dodatkowych usług lubianych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, gdy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców i studentów zagranicznych

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających wygodę, a także ogromną autonomię w rozporządzaniu funduszami. Używają ich też osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej i osoby zatrudnione lub uczące się za granicą. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.