Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

23 sierpnia 2021

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich maszyn i urządzeń. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować z własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty albo zawierają niekorzystne dla klienta warunki, stąd nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt idealnie dostosowany do wymagań i potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.