Na czym polega kredyt bez historii kredytowej?

18 sierpnia 2021

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest bardzo wielka liczba osób, które nie mogą wziąć kredytu, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki zazwyczaj mają własne warunki, według których przyznają kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Można jednakże wymienić ogólne zasady, determinujące fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już zaciągnięte zobowiązania. Na największe problemy muszą być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają zbyt małe zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z faktem, iż kredyt nie będzie im udzielony, muszą liczyć się także emeryci. Oczywiście kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także pracujące w innym kraju. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się ubiegać o kredyt. Świetnym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie w pojedynkę, ale wespół z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.