Usprawnienie procesów finansowych w firmie – o automatycznym księgowaniu faktur

23 czerwca 2022

Skieruj się tu po więcej szczegółów o Flobo.

Prowadzący własne firmy nieprzerwanie szukają narzędzi, które pomogą im w łatwy sposób zmniejszyć koszty działalności, a jednocześnie zredukować czas tracony na wykonywanie części procesów wewnętrznych. Aplikacja Flobo, będąca jedną z niewielu na polskim rynku aplikacji typu Finance Automation, umożliwia nie tylko zautomatyzowanie procesów księgowania przelewów, ale też automatyzuje windykację opóźnionych należności.

Automatyczna obsługa należności – jak to działa?

Automatyczna obsługa należności poprzez aplikację Flobo możliwa jest na skutek integracji tego narzędzia z oprogramowaniem fakturowym oraz rachunkiem bankowym firmy. Flobo zbiera dane o wydanych fakturach, a później monitoruje czy pojawiły się przelewy od kontrahentów. Połączenie z usługą mass collect banku, w którym przedsiębiorstwo ma rachunek, umożliwia aplikacji identyfikację poszczególnych płatników, bowiem każdy z nich posiada przydzielony unikalny numer rachunku bankowego, na który przelewa należność. Automatyczne księgowanie przelewów zdejmuje z przedsiębiorcy czasochłonny obowiązek ręcznego księgowania wpłat, co pozwala na spożytkowanie zaoszczędzonego czasu na realizację pozostałych ważnych dla powodzenia firmy zadań. Robot Flobo do automatycznej księgowości spełni potrzeby nie tylko większych firm, ale również i tych mniejszych, które w miesiącu wystawiają około 100 faktur. Flobo dysponuje jeszcze jedną pożyteczną funkcją, niezmiernie pomocną tym przedsiębiorcom, którzy regularnie mają problemy z unikającymi opłat kontrahentami – to opcja automatycznej windykacji.

Flobo – zobacz czy wdrożyć ją w Twojej firmie

Nie wiesz czy robot Flobo to użyteczne rozwiązanie dla Twojej firmy? Flobo oferuje kilka modeli automatyzacji procesów obsługi należności, z których będziesz mógł wybrać tę, która perfekcyjnie zaspokoi Twoje oczekiwania. Ten robot bez problemu księguje należności z tytułu abonamentów, zatem bardzo dobrze zda egzamin w szkołach językowych czy prywatnych, czyli wszędzie tam, gdzie wpłaca się czesne. Flobo przyda się również domom wypoczynkowym, hotelom, a nawet biurom turystycznym – aplikacja obsłuży wpłaty od klientów, zarówno te jednokrotne, jak i realizowane w określonych transzach. A co z podmiotami oferującymi różnorodne usługi? Gdy firma za zrealizowanie usługi pobiera wstępnej opłaty, Flobo będzie nadzorować wpłaty do zleceniodawców i przekazywać do realizacji wyłącznie opłacone zamówienia.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]