Złoto inwestycyjne – sztabki, monety i papiery wartościowe

26 kwietnia 2023

Chcesz kupić gram złota? Koniecznie odwiedź ten adres.

Sporo martwimy się o przyszłość i o przygotowanie się na ewentualną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zazwyczaj zabiegamy o to, żeby systematycznie odkładać wolne środki finansowe na lokacie albo po prostu na koncie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże to rozwiązanie jest mało korzystne – niskie oprocentowanie lokat i stała inflacja powodują, iż oszczędności nie przynoszą profitu, a w zasadzie to z miesiąca na miesiąc tracą siłę nabywczą. Nic więc dziwnego w tym, że rośnie zainteresowanie odmiennymi metodami inwestycji, w tym również zakupem złota inwestycyjnego.

Czy wyrób ze złota jest złotem lokacyjnym?

Inwestycja w metale szlachetne polega na kupieniu ich wówczas, kiedy ich wartość rynkowa jest korzystna i ich sprzedaży, kiedy ta cena zacznie wzrastać. Ale warto podkreślić, że nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za kruszec inwestycyjny, dlatego np. skupowanie złotej biżuterii ciężko nazwać lokatą w złocie. Prawo w Polsce, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, przejrzyście określa co można nazywać złotem lokacyjnym. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim kruszec próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą sprostać innym przesłankom, aby zostały nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co ważne – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wybiło. Monety lokacyjne nie są numizmatami, więc nie traktuje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Ustawa podaje jeszcze jedną formę złota lokacyjnego – złoto w postaci papierów wartościowych.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co oferują krajowi sprzedawcy?

W ofercie krajowych dostawców złota inwestycyjnego bez problemu spotkać można rozpoznawalne na całym globie monety bulionowe z między innymi Chin i Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać także online i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą online bogatą ofertę sprzedaży złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 bądź 1/2 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g. Dostępne jest także złoto w tak zwanych „combibarach”, które umożliwiają odcięcie, a potem zbycie indywidualnych płytek kruszcu.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]