Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

8 marca 2019

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących wykonania projektów budowlanych Kraków, skieruj się tutaj

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że nie będzie to łatwe zadanie, a szczególne problemy wiążą się z dopełnieniem rozmaitych urzędowych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien być stworzony przez architekta, zaś jego zawartość określają odpowiednie ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i zawierać rozkład istniejących i wznoszonych obiektów , a także instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się też dane o punkcie przechowywania śmieci, układzie roślin i płocie. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych domów i nierzadko również oświadczenia podmiotów dystrybuujących media. W szczególnych sytuacjach niezbędne okaże się także dodanie wyników badań podłoża.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są potrzebne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza inwestycja musi przebiegać według planu określonego w owym projekcie, a wszelkie niedopatrzenia mogą stać się przyczyną jej niezatwierdzenia.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]