Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

18 września 2021

Skieruj się w to miejsce jeśli chcesz zlecić drukowanie 3D.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do konstruktorów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, inżynierów oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego w technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także opcja wykorzystywania filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]