Hosting dla WordPress – szukaj usługi dedykowanej

13 kwietnia 2020

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, eZ publish), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bo w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet hobbysta zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Dlaczego WordpPress jest niezwykle popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył zwłaszcza jako oprogramowanie, na którym łatwo i ekspresowo można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozwijały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio także sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także zarządcom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość korzystania z tysięcy szablonów, które pozwalają ekspresowo zmieniać design strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu kopii zapasowych, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy czy śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia ogromną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i zapewniające wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać dostawcę hostingu dla WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress warto powierzyć go dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Polecany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez limitu transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i skuteczne dyski SSD, cyklicznie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest również możliwość zakupu i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o klarowny i rozważny cennik.