Jak odnieść sukces na rynku pracy? Pomoże Ci coaching kariery

22 października 2021

Szukasz korzystnej oferty coachingu kariery? Dobrze trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl.

Doradztwo zawodowe pozwala odkryć Twoje mocne strony i spożytkować ukryty potencjał. Jak pomaga coaching kariery? Czemu warto zainwestować w swoje kompetencje zawodowe?

Coaching kariery – kompetentne opracowanie dokumentów oraz ćwiczenia z umiejętności miękkich

Coaching kariery przeprowadzony z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko tym, którzy zaledwie weszli na rynek pracy, ale też wieloletnim pracownikom, którzy przygotować się do przejścia do nowej pracy, czują strach przed przemianami na rynku bądź pragną przetrwać przekształcenia w przedsiębiorstwu. Wykwalifikowany doradca zawodowy wspiera na wielu płaszczyznach – objaśnia jak przyszykować się do rozmowy o pracę, aby z sukcesem przejść proces rekrutacji oraz jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, przydatne w życiu zawodowym. Doradca zawodowy zajmuje się też pomocą w odpowiednim przygotowaniu dokumentów, na przykład listu motywacyjnego, Curriculum Vitae lub portfolio projektów, tak, żeby wzbudziły zainteresowanie u potencjalnych pracodawców, a zatem podniosły szansę na to, że kandydat będzie zaproszony na na kolejne etapy rekrutacji. Równie istotna jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych atrybutów, który wysoko oceniają rekruterzy.

Coaching kariery – kto na nim skorzysta?

Chcesz sterować ścieżką swojej kariery zawodowej tak, żeby wreszcie osiągnąć sukces na rynku pracy? A może planujesz zmienić specjalizację, lecz nie jesteś pewny, jaka praca da Ci radość i równocześnie dobrą wypłatę? Coaching kariery sprawi, iż zidentyfikujesz swoje silne i słabsze cechy, zaczniesz wykorzystywać czający się w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Biegły doradca zawodowy wspomoże także managerów wyższego stopnia tudzież innych doświadczonych pracowników szukającym rzetelnego doradztwa. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do zdefiniowania potrzeb doradczych – na tym etapie uzgadnia się, czego oczekuje uczestnik, jakiego wsparcia potrzebuje i jaka liczba sesji z doradcą zawodowym pozwoli uzyskać zaplanowany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]