Parking przy Balicach – gdzie zostawić samochód przed wylotem?

22 kwietnia 2020

Podróż samolotem staje się coraz popularniejszym sposobem transportu, wybieranym często zarówno przez turystów, jak i biznesmenów. Jednak zanim wsiądziemy do samolotu, żeby rozpocząć podróż musimy dostać się do portu lotniczego. O ile wybierzemy publiczne środki transportu, nasze zmartwienia w kwestii dojazdu znikną po dotarciu do lotniska. Wielu z nas jednak preferuje skorzystać z prywatnego auta, ale to rodzi problem: gdzie go zaparkować na czas naszego wyjazdu?

Twoje auto pod opieką – parking przy lotnisku

Jasne, że najprostszym wyjściem jest poprosić kogoś znajomego lub członka rodziny o podwózkę na lotnisko, a później o odbiór po naszym powrocie. Nie każdy jednak ma sposobność organizacji takiego transportu, ponieważ wiele wylotów ma miejsce nocą lub w godzinach pracy. Na szczęście obok wielu ruchliwych lotnisk, np. w Balicach koło Krakowa, utworzyły się czynne całą dobę parkingi, na których niewielkim kosztem można postawić auto na dłuższy czas. Użytkowanie takich parkingów jest całkiem bezpieczne – nad naszą własnością czuwa profesjonalna ochrona, na terenie parkingu działa monitoring, a pozostawione auta są ubezpieczone w trakcie postoju.

Transfer na lotnisko, rezerwacja miejsca, pomoc techniczna – co zapewniają parkingi w Balicach?

Długoterminowe parkingi przy lotniskach zwykle zapewniają również dodatkowe udogodnienia. Przykładowo te mieszczące się w Balicach koło Krakowa oferują całodobowo swoim klientom transport na lotnisko, więc dojedziemy do portu lotniczego w kilka minut i to razem z bagażami. Pracownik parkingu zabierze nas z lotniska także po powrocie. Gdy w naszym samochodzie wyładuje się akumulator albo zejdzie powietrze z kół, będziemy mogli skorzystać z kompresora, urządzeń rozruchowych lub poprosić o pomoc obsługę parkingu. A posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli użyć dedykowanej stacji do ładowania. Na tego typu parkingach można również sprawdzić przed wylotem wagę bagażu podręcznego i upewnić się, że mieści się w dozwolonych limitach.