Płacisz za dużo za hosting? Czas na migrację domeny

9 marca 2020

Domena to unikalna nazwa, która umożliwia rozpoznanie strony www i wyszperanie jej w internecie. Jeśli posiada się firmę, to obecnie – w czasach nieprzerwanego dostępu do Internetu – posiadanie własnej strony, na której będziemy mogli polecić nasze produkty czy też usługi, jest jedną z podstaw sukcesu. Hosting, z którego oferty w tym momencie korzystasz Cię zawiodła? Może czas zdecydować się na transfer domeny.

Przeniesienie domeny – kiedy jest to opłacalne?

Firmy hostingowe permanentnie modyfikują swoją ofertę, żeby dawać użytkownikom efektywniejsze rozwiązania, które pozwalają nie tylko oszczędzić pieniądze, ale na dodatek w prosty sposób dysponować domeną. Wybrałeś rejestrację domeny za 0 złotych? Twój abonament niebawem się skończy, a przedłużenie domeny nagle jest bardzo kosztowne? W takiej sytuacji warto przeprowadzić migrację domeny. Wybór innego operatora dla domeny pozwoli także na sprawniejsze nią administrowanie on-line za pośrednictwem intuicyjnego panelu, jaki m.in. jest w dyspozycji dla klientów hostingu w Kru.pl. Transfer domeny ma także spore znaczenie w kontekście ochrony danych osobowych – uwierzytelnieni operatorzy działają zgodnie z przepisami Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Zaletą korzystania z hostingu w Kru.pl jest także prosty mechanizm cesji domen, opcja opłacenia usług w kryptowalutach oraz całodobowa możliwość wygenerowania kodów AuthInfo, czyli serii znaków potrzebnych do przeniesienia domeny do drugiego operatora.

Przeniesienie hostingu krok po kroku

Transfer domeny jest niezmiernie łatwa – potrzebuje zaledwie wykonania paru czynności. Żeby migrować domenę o rozszerzeniu .pl trzeba zacząć od wygenerowania kodu AuthInfo u dotychczasowego operatora oraz przesłania formularza na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się kod oraz nazwę domeny. Migracja domeny .pl może być zapoczątkowana dopiero po 21 dniach od jej odnowienia lub rejestracji. Po zatwierdzeniu kosztów migracji domeny, jak również po potwierdzeniu zamówienia, rozpoczyna się proces przeniesienia. Witryna przeważnie jest widoczna on-line w ciągu doby od zaksięgowania opłaty za przeniesienie.