Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

5 lutego 2020

Potrzebujesz zamówić odbiór starych mebli? Zajrzyj tu

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych powodów nie potrafimy się pozbyć. Aby nie zagracały powierzchni domu, najczęściej chowamy je do piwnicy, na strych bądź do komórki lokatorskiej. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie również te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do dokonania gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, by uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy także, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Odpady takie jak stare meble, sprzęty elektroniczne, fragmenty ram okien czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się ich pozbyć, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery często oferują także profesjonalną pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie muszą być spalone lub trafić na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów według materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, polega zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu kolejnych szaf, krzeseł i regałów.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]