Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

23 maja 2019

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu z nas – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług okaże się zadowalająca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy także napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. Obecnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie cenami porad – podejrzanie niskie koszty usług w wielu przypadkach zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli właściwe uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]