Prowadzisz firmę? Postaw na usługi księgowe

7 kwietnia 2020

Kliknij tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta usług księgowych Katowice

Sterty dokumentów, rzędy cyfr oraz brak pewności co do tego, czy wypełnimy je prawidłowo. A ryzyko okazuje się wysokie, bo pomyłki w księgowości mogą zaowocować dużymi mandatami oraz sporymi trudnościami firmy. Duża część mikroprzedsiębiorstw nie może zaangażować księgowego – jego wypłata okazałaby się przecież wielkim obciążeniem dla ograniczonego budżetu. Znacznie mniej opłacalnym rozwiązaniem okaże się jednak zarządzanie finansami na własną rękę – łatwo wówczas o błędy, które, jak wspomnieliśmy, mogą dać opłakane skutki. Jak więc postąpić? Najlepiej postawić na usługi księgowe świadczone przez sprawdzone biura rachunkowe.

Na czym polegają usługi księgowe?

Usługi księgowe to nie tylko uzupełnianie rejestrów operacji, ale również wiele innych spraw, które mogą być źródłem trudności dla zwykłego biznesmena. Zazwyczaj w ramach pomocy oferowane jest także pełnomocnictwo w kontaktach z bankami i urzędami. Usługi księgowe to również kwestie wiążące się z kadrami – obliczanie wysokości wynagrodzeń oraz kwestie podatkowe.

Jakie korzyści odniesiesz dzięki usługom księgowym?

Na usługi księgowe powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z powodu pewności, którą nam dają. Nie będziemy musieli denerwować się o to, czy prawidłowo rozliczyliśmy podatki, unikając dzięki temu dotkliwych mandatów. Należy również napisać o tym, że dzisiejsze usługi księgowe są zazwyczaj prowadzone online – a to wiąże się z komfortem i szybkością. Kooperacja z biurem rachunkowym to oprócz tego duża oszczędność – jest tańsza niż opłacenie specjalisty na etat.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]