Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

16 czerwca 2020

W gabinetach kosmetycznych lub lekarskich, fabrykach przetwarzających żywność i w kuchniach nadzwyczaj istotne jest utrzymanie całkowitej higieny. To wymaga nie tylko zastosowania restrykcyjnych procedur i stosowania preparatów odkażających, ale również odpowiedniego wyposażenia. Meble oraz narzędzia wykorzystywane w takich punktach nie mogą wchłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać natychmiastowe i dokładne mycie oraz odkażanie. Wobec tego wszędzie tam, gdzie istotna jest higiena, rekomenduje się używać mebli ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej stosuje się branży spożywczej?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w gastronomii, piekarniach oraz przetwórstwie spożywczym. W zapleczach kuchennych restauracji czy bufetów stosuje się między innymi regały do magazynowania produktów, stoły i blaty. Poza nimi warto napomknąć o zmywakach i okapach, a także różnego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania wypieków. Optymalne wykorzystanie lokalu zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – uda się dzięki nim urządzić ergonomiczną kuchnię także na małej przestrzeni.

Medycyna też używa mebli ze stali nierdzewnej

Projektując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia również wymogi gabinetów medycznych oraz salonów kosmetycznych. Tu szczególnie istotne są stoły i regały umożliwiające sterylne składowanie narzędzi oraz preparatów używanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszelkie wymagania stawiane względem wyposażenia wykorzystywanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie higieniczny, są mocne i estetyczne.