Przyjęcie weselne – na co zwrócić uwagę podczas jego organizacji?

15 listopada 2021

Wesele Kraków i okolice - na tej stronie przeczytasz o pełnej ofercie.

Ślub i następujące po nim uroczystości weselne to wydarzenie, o którym bliscy państwa młodych oraz ich goście będę mówić przez kilka kolejnych miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeżeli młoda para postanowi wyprawić przyjęcie dla dużej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, które przed nią się pojawi, jest wybranie odpowiedniej sali na wesele, w której goście będą bawić się w ten wyjątkowy wieczór w komfortowych warunkach.

Miejsce na wesele – jak wybrać?

Wybierając miejsce na wesele nowożeńcy powinna wziąć pod uwagę parę bardzo istotnych okoliczności. W pierwszej kolejności musi ustalić ilość zaproszonych gości, by uzyskać pewność, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Goście muszą mieć wyznaczone miejsce ich przy stole, ale istotne jest też, aby mieli możliwość zatańczenia. Ponadto nowożeńcy powinni sprawdzić w jakiej odległości od kościoła położona jest sala weselna i czy przedostanie się do niej nie będzie uciążliwe. Jeżeli na przyjęcie weselne poproszeni są krewni i przyjaciele z odległych krańców Polski, powinno się poszukiwać sali weselnej, w pobliżu której znajduje się rozbudowana baza hotelowa. Ostatnią kwestią jest sama organizacja wesela, innymi słowy udekorowanie sali, zamówienie oprawy muzycznej oraz obsługi kelnerskiej i ułożenie menu. Te czynności mogą przekroczyć możliwości pary młodej, stąd warto skorzystać z oferty domów weselnych, które świadczą pomoc w obszarze całościowej organizacji zabawy weselnej.

A może wesele w pałacu?

Młode pary z południa Polski, zwłaszcza z Krakowa i okolicznych miejscowości, mogą zorganizować przyjęcie weselne w niezwykle malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w podkrakowskich Balicach. W jego salach wesela wyprawiane są od setek lat, a każde z nich zyskuje zniewalającą oprawę. Pałac posiada cztery sale gotowe pomieścić około 130 osób. Wesele może zostać zorganizowane także w plenerze przed Pałacem, a wtedy brać udział w nim będzie mogło bez mała aż 350 zaproszonych. Zaletą Pałacu Radziwiłłów jest to, iż zlokalizowany jest tylko 12 kilometrów od Krakowa, który ma nader bogatą bazę noclegów. Podróż orszaku ślubnego z kościoła do Pałacu nie trwa zwykle dłużej niż jakieś pół godziny.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]