Uzupełnij profil firmy na Facebooku o zdjęcia 360 stopni

5 września 2021

Zdjęcia 360 stopni. Sprawdź, kto może to sporządzić.

Panoramy sferyczne to nadzwyczaj popularna i stosunkowo nowa forma przedstawiania pomieszczeń firm i lokali usługowych. Zwykle widzimy je przeglądając wizytówki Google Moja Firma lub Google Street View, ale również napotykamy je na najczęściej używanym portalu społecznościowym – na Facebooku. Pozwala on na zamieszczanie na tablicy firmy takiego panoramicznego zdjęcia. Jak zatem możesz wykorzystać panoramy sferyczne do reklamy Twojej firmy na Facebooku? Odpowiedzi przedstawiamy w dalszej części tekstu.

Jak działają zdjęcia 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni to panorama sferyczna, na które jesteśmy w stanie patrzeć pod wszystkimi kątami. Swobodne obracanie zdjęcia generuje wrażenie realnego przebywania w oglądanym miejscu. Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooku pozwalają na odwiedzenie budynku, lokalu lub nieruchomości poprzez wybór kierunku, w którym spoglądamy. Zdjęcia tego typu tworzy się przy pomocy specjalnych aparatów oraz aplikacji. Dla odbiorców jedyne co różni je od standardowych fotografii cyfrowych jest możliwość wybrania kursorem takiego zdjęcia, a potem poruszanie nim w każdym kierunku.

Panoramy sferyczne – wyróżnij swój biznes

Panoramy sferyczne na Facebooka to doskonały sposób na wyróżnianie Twojej firmy lub biznesu. Panoramy 360 stopni dają bardzo duże możliwości zaprezentowania pomieszczeń lokalu gastronomicznego, biura albo hotelu. Taka forma zdjęć jest o wiele bardziej ciekawa i pomaga gruntownie poznać dane miejscem. Udostępnienie sferycznych zdjęć panoramicznych na Facebooku będzie pozytywnie oddziaływać na nasz wizerunek naszej firmy przez klienta i zwiększy jego ufność w stosunku do usług przez nas świadczonych, co przełoży się na o wiele większe prawdopodobieństwo, iż z nich skorzysta.

Zdjęcia 360 stopni warto umieścić na Facebooku głównie gdy prowadzimy biznes, który opiera się na wysokiej jakości wnętrzach (np. sale konferencyjne czy hotel), ale również jeśli chcemy nakłonić potencjalnych pracowników, aby skorzystali z naszej oferty rekrutacyjnej czy też po prostu pokazać naszym klientom miejsce, w którym działamy.

Do wykonania zdjęć 360 stopni na Facebooka zatrudnij zawodowca!

Przygotowanie zdjęcia 360 stopni, aczkolwiek teoretycznie jest możliwe do opracowania na własną rękę, jednakże do celów marketingowych warto zatrudnić profesjonalnego fotografa zajmującego się na co dzień interaktywnymi zdjęciami. Czemu to zalecana opcja? Powierzenie tego zadania profesjonalnemu fotografowi daje pewność stworzenia dobrych jakościowo zdjęć, które oprócz tego będą atrakcyjniejsze dla odbiorcy. Sama usługa nie jest również kosztowna ani trudno dostępna. Fotografów rekomendowanych przez Google do przygotowania panoram sferycznych znajdziemy na stronie Google Moja firma — Street View. Na spisie tym wymienieni są wyłącznie Ci specjaliści, którzy spełnili konkretne wymagania jakościowe Google oraz zamieścili wyznaczoną liczbę poprawnych zdjęć 360 stopni.

Nasz adres:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]