Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

12 marca 2020

Odnowienie mieszkania, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zorganizować transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, boisk czy parkingów.